Західно - український спеціалізований медичний центр "МЕВІЗ"

Інформація про КТ


Шановні пацієнти!

Ваш лікар запропонував Вам комп’ютерну томографію для того, щоб точніше діагностувати Ваше захворювання або ж заперечити його. Просимо прочитати цей інформаційний листок та заповнити анкету перед розмовою з лікарем!

Що таке КТ?

Комп’ютерна томографія (КТ) – це сучасний метод діагностики, в основі якого лежить пошарове отримання зображень будь-якої ділянки тіла. На противагу традиційному рентгенівському обстеженню КТ дозволяє набагато точніше виявити можливе захворювання, визначити його розташування та розповсюдження. Саме тому КТ призначають при плануванні оперативного втручання чи променевої терапії та після завершення проведеного лікування.

Як проводиться обстеження?

В середньому обстеження триває 2-5 хвилин. Під час обстеження Ви/Ваша дитина будете знаходитися на спеціальному рухомому столі, котрий поступово переміщується крізь круглий отвір в центрі томографа, так зване «Гентрі».

За цей час буде зроблено декілька десятків знімків. Впродовж обстеження бажано лежати спокійно та рівномірно дихати. Найменший рух може спричинити спотворення зображення, а відповідно і обмежити точність діагностики. Тому, при обстеженні дітей, часом є необхідним наркоз або заспокійливі медикаменти.

Інколи, для покращення діагностики, є необхідним довенне введення спеціального препарату (контрасту). В окремих випадках, для підвищення інформативності зображень може бути запропоновано контрастний розчин для пиття.

Ризики та можливі ускладнення

КТ відноситься до рентгенівських діагностичних методів. Променеве навантаження при комп’ютерній томографії не є значним, однак дещо більшим аніж при звичайному рентгенівському обстеженні. Тому КТ призначається тільки при відповідних, медично обгрунтованих показах. Довенне введення контрасту може супроводжуватись короткочасним відчуттям тепла, яке не повинно Вас турбувати.

В окремих випадках мжуть траплятись реакції підвищеної чутливості (наприклад: нудота, свербіж, шкірна висипка).

Перед обстеженням:

За 2 години до обстеження по можливості нічого більше не їсти, а тільки пити прозорі рідини (не газовану мінеральну воду, чай) якщо заплановано обстеження живота: за день до обстеження бажано не їсти нічого, що може призвести до вздуття кишківника.

У випадку, якщо передбачається введення контрасту:

Якщо Ви діабетик і приймаєте медикаменти, які містять метформін, обов’язково проінформуйте нас.

Після обстеження:

Після довенного контрастування необхідно вживати багато рідини (чай, мінеральна вода, соки), щоб вивести контрастну речовину з організму.

Про раптове відчуття дискомфорту під час обстеження або після нього (напр.: нудота, свербіння, головокружіння, головні болі, важкість дихання, пронос та інше) просимо негайно повідомити лікаря!